Sistemimiz Yenilendi!

blank

Ücretsiz Hosting WordPress Güvenliği 2022’de

WordPress güvenliği inanılmaz derecede sıcak bir konudur.

En popüler içerik yönetim sistemi olarak (2022’de tüm web sitelerinin %43,2’si WordPress üzerinde çalışır), WordPress zayıflıklarını bulmaya çalışan bilgisayar korsanlarından sürekli saldırılarla karşı karşıya kalır.Ücretsiz Hosting 2022’de WordPress Güvenliği Güvenliğine yönelik en büyük tehditler sürekli değişir ve olup bitenlerden haberdar olmak son derece önemlidir. Web sitenize yapılan siber saldırıları önlemek önemlidir çünkü bunlar size para, zaman ve enerjiye mal olabilir. WordPress’in birkaç zayıf noktası vardır, ancak web sitenizin zırhındaki olası bükülmeleri anlayarak kendinizi koruyabilmelisiniz.

Bekleyin, WordPress Güvenli Bir CMS Değil mi?

WordPress, en iyi güvenlik uygulamalarını takip ettiğiniz sürece güvenli bir platformdur. Tüm güvenlik ihlallerinin %97’si WordPress eklentilerinden yararlanır, bu nedenle savunmasız CMS değildir. Bu makale, 2022’deki en büyük WordPress güvenlik sorunlarını vurgulayacak ve Türk Hosting’in bunları çözmek için neler yaptığını ele alacaktır.

Eski Çekirdek Yazılım

Açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi olarak WordPress, sınırsızca özelleştirilebilir. Kullanabileceğiniz yüzlerce hazır tema ve çok sayıda eklenti var. Bu, web sitelerini özelleştirmeyi seven insanlar için çekici hale getirir. Yazılım en son güvenlik yamalarıyla güncellenmediğinde sorunlar ortaya çıkabilir. Güvenlik açığı düzeltmeleri içerirler – kullanıcılar güncellemeleri takip etmezlerse, kendilerini önlenebilir güvenlik risklerine maruz bırakırlar. Türk Hosting kullanıcıları, Türk Hosting Ücretsiz Hosting yükleyicisi aracılığıyla web sitesi kurulumu sırasında otomatik WordPress güncellemelerini etkinleştirebilir. Çoğu tehdidi bu şekilde önlemeyi kolaylaştırdık.

kötü amaçlı yazılım

Kötü amaçlı yazılım sitenizi bozabilir ve siz ve kullanıcılarınız için uzun vadeli sorunlara neden olabilir. Web sitelerine gizlice girmek ve hassas verileri toplamak için tasarlanmış bir yazılımdır. Çoğu zaman, kötü amaçlı yazılım, eski eklentilerin güvenlik açıklarından yararlanarak, sahibi fark etmeden sitelerde görünür. Kötü amaçlı yazılım, bir siteye zararlı kodlar yerleştirip kullanıcılardan veri çalabildiğinden, büyük bir tehdit oluşturur. Türk Hosting Ücretsiz Hosting kullanıcıları , web sitelerindeki kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısına erişebilir. Ayrıca, birkaç web uygulaması güvenlik duvarı, kötü niyetli saldırıları engeller ve azaltır. Kullanıcılarımızın web sitelerinin kötü amaçlı yazılım içermemesini sağlamak için kötü amaçlı yazılım tarayıcımızı sürekli geliştiriyoruz. Kötü amaçlı yazılımları kaldırma kılavuzumuza buradan ulaşabilirsiniz .  

Yetkisiz Girişler

‘Kaba kuvvet saldırıları’ olarak da bilinen yetkisiz oturum açmalar, bilgisayar korsanları zayıf bir parola tahmin ederek bir web sitesine eriştiğinde başarılı olur. Bilgisayar korsanı, bir bot kullanarak milyarlarca farklı kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunu dener ve doğru kimlik bilgilerini arar. Bu, sunucu isteklerin yükü altında gıcırdadığı için web sitesinin performansını yavaşlatır. Bir WordPress web sitesinin giriş sayfasına erişim çok kolay olduğu için yetkisiz girişler çok yaygındır. Çoğu kullanıcı bunu özelleştirmez, bu nedenle giriş sayfasını bulmak, web sitesi adresinin sonuna /wp-admin veya /wp-login.php eklemek kadar basittir.  Türk Hosting , güvenli bir parola alma ve bu parolanın nasıl güvenli bir şekilde saklanacağı konusunda pek çok rehberlik ve öneri sağlar.

DDoS Saldırıları

Sunucuların kaynakları sınırlıdır. Web siteniz aniden çok fazla ziyaretçi alırsa, sunucu baskı hissetmeye başlayabilir. Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısı, WordPress siteleri için yaygın bir güvenlik tehdididir. Esasen, sunucunuzu bunaltma girişimidir, bu sayede binlerce IP adresi aynı anda web sitenizi ziyaret eder. Neyse ki, DDoS saldırıları durdurulabilir.  Türk Hosting’ın güçlü ağ altyapısı, web sitenizin herhangi bir saldırıya karşı koyabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca  Türk Hosting Ücretsiz Hosting kullanıcıları, harici kaynakları korumaya adanmış bir DDoS azaltma hizmeti olan CloudFlare’i kurabilir.

Siber Güvenliğinizin Üstünde Kalmak Önemlidir

Artık WordPress sitelerinin 2022’de karşılaşacağı en büyük siber güvenlik tehditleri konusunda güncelsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, güvenliği üstlenmek stresli olmak zorunda değil – bunu web sitenizin temizliğinin bir parçası olarak görün. Türk Hosting Ücretsiz Hosting  kullanıcılarımızı saldırılara karşı korumak için aşırı çaba harcıyoruz. Zamanınızı önemli şeylere harcayabilmeniz için web sitenizi güçlendirme sürecinin mümkün olduğunca kolay olmasını sağlıyoruz.
blank
Written by

Leave a comment