Sistemimiz Yenilendi!

403 Yasak sayfasına yönlendirildi

Web siteniz üzerinde çalışırken Türk Hosting 403 hata sayfasına yönlendirilebilirsiniz . Bu makale, bunun neden olabileceğini ve bunu çözmek için neler yapabileceğinizi açıklamaktadır.

URL, engellenen bir dosya veya klasör adı içeriyor

Sohbet” anahtar kelimesi Türk Hosting barındırmada canlı sohbet komut dosyalarına izin verilmez. Sohbet komut dosyaları, sayfayı arka planda sürekli yenileyerek çalışır. Bu arka plan yenilemeleri aşırı sunucu yükü oluşturur, bu yüzden onları barındıramayız. Yine de web sitenizde canlı sohbeti kullanmakta özgürsünüz, ancak mesajları işlemek için harici olarak barındırılan bir sohbet sistemi kullanmanız gerekecek. Bunu uygulamak için chatanahtar kelime sunucularımızda engellenir. İçinde herhangi bir URL’ye erişmeye çalışırsanız chat, 403 Yasaklı bir sayfa alırsınız. Örneğin, http://example.com/sohbet.php , http://example.com/livechat/index.php tümü 403 hatasıyla sonuçlanacaktır. Bunu düzeltmek için, dosyayı veya klasörü başka herhangi bir şeyle yeniden adlandırabilirsiniz ( talk, message, conversationveya istediğiniz herhangi bir şey gibi). Lütfen canlı sohbet komut dosyalarının tamamen yasaklandığını ve bu blokta çalışabilmenin bizimle canlı sohbet komut dosyası barındırmanın uygun olmadığı anlamına gelmediğini unutmayın. içerik klasörü Güvenlik nedeniyle bir klasördeki tüm dosyalar includesengellenir. Buna http://example.com/includes/function.php veya http://example.com/includes/pages/product.php gibi URL’ler dahildir . Bunun arkasındaki fikir , klasörün PHP include (veya require ) includesile diğer komut dosyalarına yüklenmesi gereken komut dosyalarını içerdiği anlamına gelir . Bunun gibi komut dosyalarına genellikle doğrudan erişilmesi amaçlanmamıştır. Bunun çözümü basittir: includestarayıcı tarafından erişilmesi gereken hiçbir şey için klasör adını kullanmayın. Bunun yerine, bu tür sayfaları bir klasöre pages, functionsveya actionsbaşka bir ada sahip bir klasöre koyun.

Siteniz IP adresinizden erişimi engelliyor

.htaccess kurallarıyla, IP adreslerine göre ziyaretçileri seçerek engellemek veya izin vermek mümkündür. Ancak bu kuralları kullanarak kendinizi sitenizin dışında tutmanız da mümkündür. Bunu yapmak için sitenize bir dosya yöneticisi veya FTP bağlantısı açın, web sitesi klasörüne gidin ve dosyayı açın .htaccess. deny fromDosyada veya ile başlayan satırlar varsa allow fromsitenizde IP erişim kontrolü konfigüre edilmiş demektir. Herhangi bir IP seviyesi kısıtlaması yapmak istemiyorsanız, tüm bu satırları dosyanızdan kaldırabilirsiniz. Bir satır varsa , IP adresinizi içeren allow from allsatırları aramalısınız.deny from .... Bir satır varsa , IP adresinizi içeren deny from allbir satır eklemelisiniz .allow from ....
blank
Written by

Leave a comment