Sistemimiz Yenilendi!

Büyük dosyalar nasıl yüklenir?

Büyük dosyalar / arşivler nasıl yüklenir

  Türk Hosting, tüm sunucularda 10 MB dosya boyutu sınırına sahiptir. 10 MB’tan büyük dosyaları yükleyemezsiniz.

Büyük komut dosyaları yükleme

Belirli bir yazılım paketinin boyutu 10 MB’den büyük olabilir. Bu sınır nedeniyle, arşivi doğrudan karşıya yükleyemez ve sunucuya çıkarmasını sağlayamazsınız. Ancak, içerikleri manuel olarak kolayca yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için önce masaüstünüz için iyi bir FTP dosya yöneticisine ihtiyacınız olacak ve bir FTP bağlantısı kuracaksınız. Bununla ilgili daha fazla bilgi için FTP ile dosya yükleme makalesine bakın . Ardından indirdiğiniz yazılımı alın ve arşiv dosyasını bilgisayarınıza çıkartın. Bu, komut dosyasında bulunan tüm dosyaları içeren yeni bir dizin oluşturacaktır. FTP istemcinizden, ayıklanan dizini kendi bilgisayarınızda bulun. Ardından, o dizindeki tüm dosya ve klasörleri seçin ve bunları hesabınızdaki doğru klasöre kopyalayın. Tam web sitesi yazılımı için, muhtemelen dosyaları htdocs klasörüne yüklemeniz gerekir. FTP istemciniz daha sonra tüm dosyaları bilgisayarınızdan aktaracaktır. Komut dosyasının boyutuna ve internet bağlantınızın hızına bağlı olarak, tamamlanması birkaç dakika ile birkaç saat arasında sürebilir. Ancak bu, daha büyük yazılım parçalarını yüklemenin en güvenilir ve yine de oldukça kolay yoludur.

Büyük temalar veya eklentiler yükleme

Eklenti sistemine sahip bazı komut dosyaları, eklentiler ve temalar için web tabanlı bir yükleyici sunar. Bu yükleyiciler, küçük temaları ve eklentileri yüklemeyi kolaylaştırırken, daha büyük eklentiler yüklemeye çalışırken bozulabilir. Neyse ki, çoğu eklenti FTP ile manuel olarak da yüklenebilir. Komut dosyası genellikle eklentileri ve temaları komut dosyasının klasörlerinde depolar. Wordpress’te eklentiler wp-content/plugins/klasörde, temalar ise wp-content/themes/. Bu nedenle, büyük eklentileri yüklemek, büyük komut dosyalarını yüklemekle neredeyse aynıdır. İndirilen eklentiyi veya temayı çıkarın ve dizinin içeriğini hesabınızdaki doğru dizine yükleyin. Yükleme tamamlandıktan sonra, komut dosyanızın yönetici alanına giriş yapabilir ve eklentiyi orada bulabilirsiniz. Eklentiyi oradan yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Not: İndirebileceğiniz pek çok eklenti ve tema sadece temayı değil, belgeleri ve örnekleri de içerir. Hesabınıza hangi klasörü yüklemeniz gerektiğini dikkatlice kontrol ettiğinizden emin olun. Doğru klasörü yüklemezseniz, komut dosyanız eklentiyi tanımaz ve onu yükleyemezsiniz.

İndirmek için büyük dosyalar yükleme

Bazen, web sitenizde insanların indirebileceği büyük dosyalar sunmak isteyebilirsiniz. Bunlar 10 MB’tan büyükse, bunları web sitenize yükleyemezsiniz. Büyük indirmeler sunmak için dosyaları yüklemek ve bağlantıları web sitenizde paylaşmak için Dropbox veya Mediafire gibi özel bir dosya paylaşım hizmetini kullanabilirsiniz. Dosya paylaşım hizmetleri genellikle çok daha yüksek dosya boyutu sınırları sunar.  

Bunların hiçbiri işe yaramazsa

Burada verilen ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, lütfen forumlarımız’dan yardım istemekten çekinmeyin .
  Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuz’daki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment