Sistemimiz Yenilendi!

FTP’ye bağlanamıyorum

Yardım, FTP’ye bağlanamıyorum

Hosting hesabınıza FTP üzerinden erişebilmek, web sitesi dosyalarınızı yönetmek için çok önemlidir. Ancak, FTP hizmetine bağlanırken sorun yaşamanızın bazı nedenleri vardır. Bu makale, FTP bağlantınızı düzeltmek için deneyebileceğiniz birkaç şeyi açıklamaktadır.

Kontrol panelinize giriş yapın

Hesabınız oluşturulduktan veya askıya alındıktan sonra yeniden etkinleştirildikten sonra, hesabınıza FTP erişimini etkinleştirmek için barındırma kontrol paneline bir kez giriş yapmanız gerekebilir. Müşteri alanına giriş yaparak kontrol paneline giriş yapabilir , Hesaplar listesine gidebilir ve hesabın yanındaki Yönet seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ardından, oturum açmak için Denetim Masası yazan büyük yeşil düğmeye tıklayın. Bundan sonra FTP’ye yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Doğru kimlik bilgilerini kullandığınızdan emin olun

FTP hesabınız için doğru kimlik bilgilerini kullandığınızı iki kez kontrol edin. İstemci alanında kullanılacak kimlik bilgilerini görüntüleyebilirsiniz . Hesaplar listesine gidin ve hesabın yanındaki Yönet’e tıklayın. FTP ana bilgisayar adını, kullanıcı adını ve şifreyi içeren “FTP Ayrıntıları” başlıklı bir tablo göreceksiniz. FTP şifrenizin istemci alanı şifrenizle aynı OLMADIĞINI lütfen unutmayın. Varsayılan olarak, FTP parolası rastgele oluşturulur.

Hesap şifrenizi değiştirin

Bazen, barındırma hesabı parolası tüm hizmetler arasında düzgün bir şekilde senkronize edilmez. Bunu düzeltmek için, yeni şifrenin her yerde doğru ayarlanmasını sağlayacak şekilde barındırma hesabınızın şifresini değiştirebilirsiniz. Barındırma hesabı şifrenizi değiştirmek için müşteri alanına giriş yapın , Hesaplar listesine gidin ve hesabın yanındaki Yönet’i tıklayın. Ardından, Hesabı Düzenle düğmesini tıklayın ve Barındırma Hesabı Parolası paneline gidin ve parolanızı orada güncelleyin. Yeni parolayı belirledikten sonra, FTP erişiminin etkinleştirildiğinden emin olmak için kontrol paneline bir kez giriş yapın. Bundan sonra, yeni şifre ile FTP’ye yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz.

ALG ayarları için yönlendiricinizi kontrol edin

Bazı yönlendiriciler, modemler veya diğer ağ geçitleri, belirli bağlantılara Uygulama Katmanı Ağ Geçidi (ALG) adı verilen bir uygulama uygular. Bir ALG, cihazlarınızdan internetteki belirli hizmetlere düzenli bağlantıları keser ve bunları proxy’ler veya manipüle eder. Bazı durumlarda, yönlendiricinin FTP trafiği için bir ALG’si de vardır. Bir ALG iki nedenden dolayı sorunlu olabilir. ALG etkinleştirilirse, yönlendirici FTP bağlantınızı keser ve onu manipüle edebilir. Bu, FTP bağlantısı ve aktarımlarında beklenmeyen sorunlara neden olabilir. Yönlendiricinizde FTP ALG etkinse, devre dışı bırakın ve yeniden deneyin. ALG etkinleştirilmemişse, yönlendirici FTP bağlantılarını tamamen engelliyor veya FTP bağlantılarının doğru şekilde kurulmasını önleyecek şekilde yapılandırılmış olabilir. Yönlendiricinizin bir FTP ALG seçeneği varsa ve devre dışıysa, etkinleştirin ve yeniden deneyin.

Doğru IP adresine bağlanıp bağlanmadığınızı kontrol edin

 FTP sunucularımıza olan bağlantıyı engellediği bilinen bir Ebeveyn Denetimi özelliğine sahiptir. Özellikle, FTP sunucu adına yapılan DNS sorgularını engellerler ftpupload.net. FTP istemcinizin günlüklerini kontrol ederek durumun böyle olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. FileZilla kullanıyorsanız ve her şey olması gerektiği gibi çalışıyorsa, günlüklerde bunun gibi bir satır görmelisiniz.
Connecting to 185.27.134.11:21...
Satır farklı bir IP adresi gösteriyorsa, ana bilgisayar adına yapılan DNS aramalarının ftpupload.netağınızda ele geçirildiği ve FTP sunucusuna erişmenizi engellediği anlamına gelir. FTP ana bilgisayar adını ftp.turkhosting.nane.trveya IP adresini kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz 185.27.134.11. Bağlantıdaki Ebeveyn Denetimlerini devre dışı bırakmak, FTP sunucusuna sorunsuz bir şekilde bağlanmanıza da izin vermelidir.

Bir VPN ile bağlanmayı deneyin

Bazen ağ yöneticileri veya internet sağlayıcıları ağlarından FTP bağlantılarını kısıtlar veya tamamen engeller. Bunu çözmek için sağlayıcınızın ağ kısıtlamalarını atlamak için bir VPN hizmeti kullanabilirsiniz.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa

Burada verilen ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, lütfen forumlarımızdan yardım istemekten çekinmeyin .
  Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuz’daki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment