Sistemimiz Yenilendi!

Giriş Süreci nedir ve limit ne anlama gelir?

Türk Hosting’nin uyguladığı sınırlardan biri, Giriş Süreci Sınırı veya EP sınırı olarak da kısaltılan Giriş Süreci Hataları sınırıdır. Bu makale bir giriş sürecinin ne olduğunu, limitin ne anlama geldiğini ve onu nasıl kontrol edebileceğinizi açıklamaktadır.

Giriş süreci nedir?

Web sitenizde bir PHP betiğine her istek yapıldığında, PHP kodunuzu yürütmek için yeni bir program başlatılır. Bu işlem daha sonra kodunuzu yürütür, yanıtı ziyaretçiye gönderir ve sonunda sonlandırılır. Her PHP dosyası için değil, her istek için bir giriş işleminin oluşturulduğuna dikkat edin . Bu nedenle, kodunuz birden fazla PHP dosyası içeriyorsa, bunlar yine de tek bir giriş işlemi olarak sayılır.

Giriş işlemi hatası nedir?

Kısa bir trafik artışının sunucuda sorunlara neden olmasını önlemek için, hesabınız için aynı anda kaç giriş işleminin bulunabileceği konusunda bir sınır vardır. Hesabınız bu sınırdaysa, hesabınız için daha fazla işlem oluşturulamaz ve ziyaretçiler bir hata sayfası görür. Bu başarısız istekler “giriş süreci hataları” olarak sayılır. Bu nedenle, giriş işlemi başarısızlıkları, (geçici olarak) barındırma hesabınızı bunaltacak trafik patlamalarının kanıtıdır. Bu patlamaların ne kadar aşırı olduğu, isabet sınırından çıkarılabilir. Giriş süreci kullanımınız yüksek, ancak hit kullanımınız düşük mü? Bu, patlamaların daha aşırı olduğu anlamına gelir. Giriş süreci kullanımınız yüksek ve hit kullanımınız da mı? Sonra patlamalar daha uzun ama daha az yoğundu.

Giriş süreci kullanımımı nasıl azaltabilirim?

İşte giriş süreci limitlerinizi azaltmanıza yardımcı olabilecek bazı öneriler.
  • Statik dosyaların (HTML veya CSS dosyaları gibi) .phpdosya uzantısına sahip olmadığından emin olun. Uzantıya sahip dosyalara yapılan tüm istekler, .phpdosyada gerçek bir PHP kodu olmasa bile giriş işlemleri oluşturur.
  • AJAX ve diğer arka plan isteklerinin kullanımını azaltın. Web sitenizin arka planda sürekli olarak sayfayı yenileyen bir kodu varsa (değişiklikleri veya yeni mesajları kontrol etmek için), bu, az sayıda ziyaretçiyle kolayca yüksek giriş işlemi kullanımına neden olabilir.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa

Burada verilen ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, lütfen forumlarımız’dan yardım istemekten çekinmeyin .
  Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuz’daki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment