Sistemimiz Yenilendi!

Hesabım sebepsiz yere askıya alındı

Hesabım sebepsiz yere askıya alındı

Bazen bir hesap, “kötüye kullanım” gibi belirsiz bir tanımla birdenbire askıya alınabilir. Hesabınızın herhangi bir kuralı ihlal etmediğini düşünüyorsanız, bu iyi bir açıklama eksikliği, sebepsiz yere askıya alınmakla karıştırılabilir. Ancak, bu kesinlikle doğru değil. Çok net belirtmek gerekirse: TÜRKHOSTİNG HİÇBİR ZAMAN HİÇBİR ZAMAN MUHTEMEL NEDEN OLMAKSIZIN HİÇBİR HESABI ASLA ASLA ASLA ASLA ASLA ASKIYA ALMAZ VE ASLA ASLA ASLA ASLA ASLA HİÇBİR ŞEKİLDE ASLA ASLA HAZIRLANMAZ. Türk Hosting, barındırma hesabınızı askıya aldığında, bunu bir nedenle yaparız. Sebebin farkında olmayabilirsiniz veya bu nedenle hemfikir olmayabilirsiniz, ancak bu, sebebin olmadığı anlamına gelmez. Neyse ki Türk Hosting, daha fazla bilgi alabileceğiniz, hesabınızı yeniden etkinleştirebileceğiniz veya hesabınızın içeriğine erişebileceğiniz prosedürlere sahiptir.

Hesabım neden sebepsiz yere askıya alındı?

Türk Hosting, şartlarımızı ihlal edebileceklerine inanırsak hesapları askıya alabilir. İşte bazı insanların yanlışlıkla “nedensiz” olarak algılayabileceği bazı yaygın nedenler.

İhlal ettiğiniz bir kuralın farkında değildiniz

Türk Hosting, ücretsiz barındırma hesabınızla neler yapabileceğinizi ve yapamayacağınızı belirleyen kurallara sahiptir. Bu kuralları Hizmet Şartlarımızda açıklıyoruz. Bir hesap oluşturmadan önce, bu şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylamanız gerekir. Çoğu şirkette hizmet şartları, yalnızca avukatların okuyabileceği sıkıcı bir yasal belgedir. Yasal belgelerimizi kısa ve herkes için kolay anlaşılır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu nedenle, daha önce Okumadan Kabul Et onay kutusunu tıkladıysanız, şimdi okumak isteyebilirsiniz. Okumak istemiyorsan, bu da sorun değil. Ancak ihlal ettiğiniz bir kuralın farkında olmadığınız için şaşırmayın. Ve hesapları hangi nedenlerle askıya aldığımızı bilmiyorsanız, hesabınızı sebepsiz yere askıya aldığımızı söylemeyin.

Hesabınızdaki kötüye kullanım amaçlı içeriğin farkında değildiniz

Bazen çevrimiçi bulunan ücretsiz temalar ve eklentiler kötü amaçlı yazılımlar, arka kapılar, bilgisayar korsanlığı araçları ve diğer kötü amaçlı kodlar içerir. Genellikle bu kötü amaçlı yazılım kodları gizlidir, bu nedenle web sitenize virüs yüklediğiniz hemen belli olmaz. Ancak farkında olmasanız bile, kötü amaçlı kod yüklemek kendinizi, web sitenizi ve ziyaretçilerinizi tehlikeye atabilir. Neyse ki, Türk Hosting’deki tüm web siteleri zararlı içerik için otomatik olarak taranır. Bu tarayıcılar, çoğu web sitesi sahibinin gözünden daha derine iner ve bilinen zararlı yazılımları otomatik olarak algılamak üzere eğitilmiştir. Bu tür zararlı yazılımlar bulunursa, otomatik olarak silinebilir, ancak kötü amaçlı yazılımın zarar vermesini önlemek için hesabınızın kapatılmasına da neden olabilir. Çoğu masaüstü virüs tarayıcısının, web sitesi virüslerini tespit etme konusunda çok iyi eğitilmediğini lütfen unutmayın. Sonuçta, başka bir yerde oluşturduğunuz bir web sitesini değil, bilgisayarınıza zarar verebilecek virüsleri tespit etmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, kendi virüs tarayıcınızdan alacağınız bir onay, web sitenizin kodunun güvenli olduğunu garanti etmez. Sadece güzel bir blog oluşturmak istediyseniz ve hesabınızı hemen kapattırdıysanız, bu anlaşılır bir şekilde sinir bozucu. Ancak hesabınızın yalnızca size ve web sitenize yardımcı olmak ve sizi zararlı yazılımlara karşı korumak için kapatıldığını bilin. Böyle bir durumda, bir hesap inceleme isteği göndermeniz yeterlidir; personel size daha sonra ne yapacağınızı söyleyecektir.

Hesabınız yanlış değerlendirildi

Otomatik kötüye kullanım kontrolleri ve taramalar sayesinde çoğu hesap askıya alma işlemi otomatik olarak gerçekleşir. Bu sistemler, web sitelerini herhangi bir insanın yapabileceğinden daha hızlı ve daha ayrıntılı bir şekilde tarayabilir, böylece bilgisayar korsanları herhangi birine zarar verme şansı bulamadan tehlikeli içeriği kaldırabilirler. Ancak, tüm otomatik algılama sistemlerinde olduğu gibi, kötüye kullanım filtreleri mükemmel değildir. Tüm zararlı web sitelerini yakalamazlar, ancak güvenli web sitelerini potansiyel olarak zararlı olarak algılayabilirler. Web sitenizin yanlış işaretlendiğinden şüpheleniyorsanız, destek forum adresimizden bir inceleme isteği göndermeniz yeterlidir . Oradan, personel hesabınızı inceleyecek ve web sitenizin güvenli olduğu ortaya çıkarsa yeniden etkinleştirecektir.

Hesabım ne zaman yeniden etkinleştirilecek

“Kötüye kullanım” nedeniyle askıya alınan hesaplar hiçbir zaman otomatik olarak yeniden etkinleştirilmez ve personel tarafından gözden geçirilmelidir. Bu amaçla, yeniden etkinleştirme talebinde bulunmak ve web sitenizi nasıl koruyacağınız ve daha fazla askıya almayı nasıl önleyeceğiniz konusunda size talimatlar vermek için müşteri alanınızdan bir destek bileti gönderebilirsiniz. Hesabınızın incelenmesini sağlamak için forum alanına giriş yapın , askıya alınmış hesabınızı listede bulun ve ardından hesabınızı inceleme için gönderebileceğiniz bir iletişim formuna götürülmek üzere Destek Biletini Gönder düğmesini tıklayın. Web sitelerinizin ayrıntılarını özel olarak görüşmek için, bu tür talepleri yalnızca müşteri alanınız aracılığıyla bir destek bileti olarak gönderildiğinde ele alacağız. Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuzdaki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment