Sistemimiz Yenilendi!

Hosting Hacmi Nedir?

Kontrol panelinizde web sitenizin belirli bir Hosting Hacmi ile ilişkili olduğunu göreceksiniz. Kesintilerle ilgili bazı iletişimlerde, belirli Hosting hacimleriyle ilgili sorunlar olabileceğini de göreceksiniz. Bu makale, Hosting Hacmi’nin ne olduğunu ve bir hesap için ne anlama geldiğini ve ne anlama geldiğini açıklamaya çalışacaktır.

Hosting Hacmi ne işe yarar

InfinityFree’de barındırılan web siteleri, özel olarak oluşturulmuş bir bulut Hosting platformunda çalışıyor. Bu bulut platformu, her web sitesi için bir sunucu ağı kullanır ve web sitenize hizmet vermek, dosyalarını depolamak ve veritabanını çalıştırmak için optimum performans ve donanımı dengeler. Her Hosting hesabı bir Hosting Hacmine atanır. Basitçe söylemek gerekirse, her Hosting Birimi, kendisine atanan hesapların dosyalarını barındıran bir bulut depolama sürücüsüdür. Web sunucuları, belirli bir web Hosting hesabının dosyalarını almak için bu bulut depolama sürücülerine erişebilir, böylece bunlar web sitesinde gösterilebilir. FTP sunucularının da bu bulut depolama sürücülerine erişimi vardır, böylece dosyaları Hosting hesabınızın deposuna yükleyebilirsiniz.

Hosting Hacmi ne değildir

Hosting Hacmi, bir sunucu için süslü bir pazarlama terimi değildir. Hosting Birimi bir sunucu değildir. Bir web sitesine ulaşılamıyorsa, sorun nadiren Hosting hacmine bağlanabilir. Genellikle erişilemeyen web siteleri, web sunucusundaki bir sorundan kaynaklanır. Web sunucuları, hesabınıza atanan IP adresi tarafından en kolay şekilde tanımlanabilir. Web sitenizle ilgili bir sorununuz varsa, lütfen web sitesi URL’sini veya etki alanını veya hesap kullanıcı adını belirtin. Yalnızca Hosting hacmini belirtmeyin. Hosting hacminin iyi çalışıyor olması ve sorunun, hesabınızın bir Hosting hacmine kadar izlenemeyen başka bir yönü ile ilgili olması ihtimali vardır. Aynı Hosting Birimindeki hesaplar farklı IP adreslerinde barındırılabilir. Ve web sitelerinin dosyaları web sunucusunda saklanmadığından, başka bir sunucudan Hosting Volume’a erişilerek hesaplar kolayca diğer IP adreslerine taşınabilir. Son olarak, bir Hosting hesabının tüm içeriği Hosting biriminde depolanmaz. Örneğin, bir Hosting hesabının bu içeriği, Hosting biriminde depolanmaz:
 • Veritabanları.
 • E-posta hesapları.
Yukarıdakilerin tümü, web sitelerinin Hosting hacimleriyle ilgili herhangi bir sorundan etkilenmez.

Hosting Birimimi nerede bulabilirim

Hesabınızın Hosting hacmini müşteri alanında bulabilirsiniz. Hesaplar’a gidin, hesabınızı bulun ve yanındaki Yönet’e tıklayın. Bu sayfada Hesap Ayrıntıları başlıklı bir kart bulunur. Orada, Hosting hacminizi bulacaksınız.

Hosting Birimim düzgün çalışmıyorsa ne olur?

Hosting hacminiz web sitenizin dosyalarını tutar, bu nedenle Hosting hacmi çalışmazsa, birkaç şey bozulur. Web sitenizde aşağıdaki hataları görebilirsiniz:
 • Bir tür Bağlantı Zaman Aşımı hatası (tarayıcıya göre değişir)
 • Bir tür Bağlantı Reddedildi hatası (tarayıcıya göre değişir)
 • “404! O sayfayı bulamadık.”
FTP’ye bağlanırken aşağıdaki gibi hatalar görebilirsiniz:
 • 421 Giriş dizini mevcut değil
 • Bir komuttan sonra “Bağlantı zaman aşımına uğradı” .PASS ****
Hesabınızda web sitesi VE FTP kategorisinden hatalar varsa, bunun bir Hosting hacmi sorunu olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak başka sorunlar da yaşayabilirsiniz. Dosya yöneticisi ayrıca kaputun altında FTP kullanır. FTP çalışmıyorsa, aşağıdaki gibi hatalar görebilirsiniz:
 • Bir giriş ekranına yönlendiriliyor.
 • “Hata! Soketten satır okunamadı”
Dosyalarla etkileşime giren bazı kontrol paneli özellikleri de bozulur, örneğin:
 • yumuşak
 • Yönlendirmeler
 • Hata sayfaları
Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuzdaki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment