Sistemimiz Yenilendi!

Hosting hesabı nasıl silinir

Web sitenizi başka bir hosting sağlayıcısına taşıdıysanız veya artık belirli bir web sitesine ihtiyacınız yoksa, Türk Hosting’deki bir hosting hesabını silmek isteyebilirsiniz. Ancak yasal sebeplerden dolayı Türk Hosting’nin hesabınızı hemen silmesine izin verilmemektedir. Ancak hesabınızı mümkün olan en kısa sürede silinecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Hiçbir koşulda, istek üzerine hosting hizmetinizi daha önce silemeyiz. Lütfen e-posta yoluyla, forumlarımızda veya başka bir şekilde herhangi bir destek talebi göndermeyin, çünkü bu tür talepler reddedilecektir.

Şu anda aktif olan bir hosting hesabı nasıl silinir?

hosting hesabınız şu anda etkinse, hesabınızı silmek üzere ayarlamak için birden çok yolunuz vardır.

hosting hesabınızı devre dışı bırakma

Hosting hesabınızı müşteri alanınızdan devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yaparak, hesabınıza erişiminizi kaybedersiniz ve hesabınızdaki tüm web sitelerini kapatırsınız. Ancak, hesaptaki tüm dosyalar, veritabanları ve diğer ayarlar, hesap tamamen silinene kadar saklanacaktır. hosting hesabınızı devre dışı bırakmadan önce, lütfen tüm alan adlarını hesaptan kaldırdığınızdan emin olun. Bunu, Denetim Masası’na girerek ve oradaki tüm etki alanlarını silmek için Eklenti Etki Alanları, Alt Etki Alanları ve Park Edilmiş Etki Alanları bölümlerinde gezinerek yapabilirsiniz. Alan adlarını önceden kaldırmazsanız, alan adlarını platformumuzdaki diğer hosting hesaplarında kullanamazsınız. Devre dışı bırakılan hesaplar, devre dışı bırakılma anından 60 gün sonra otomatik olarak silinir. Hesabı tekrar kullanmak veya içeriğine erişmek istiyorsanız, üçten az aktif hesabınız olduğu sürece hesabınızı müşteri alanınızdan yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Hesabınızı hareketsizlik için ayarlama

Bir hesap 30 gün içinde ziyaretçi almazsa, hareketsizlik nedeniyle askıya alınır. Bundan sonra, tamamen silindikten sonra hesabı yeniden etkinleştirmek için hala birkaç gününüz var. Web sitenizin etkin olmadığından emin olmak için hesaptaki tüm alan adlarını silebilirsiniz. Sonuçta, hesabınızın herhangi bir alanı yoksa, hiç ziyaretçi almayacak. Bunu, Denetim Masası’na girerek ve oradaki tüm etki alanlarını silmek için Eklenti Etki Alanları, Alt Etki Alanları ve Park Edilmiş Etki Alanları bölümlerinde gezinerek yapabilirsiniz.

Şu anda askıya alınmış bir hosting hesabı nasıl silinir?

Hesabınız şu anda kötüye kullanım nedeniyle askıya alınmışsa, 60 gün sonra otomatik olarak silinir. Yalnızca hesabın silinmesini istiyorsanız ve yeniden etkinleştirmek veya içeriğine erişmek istemiyorsanız, bekleyip otomatik olarak silinecektir. Hesabınız bir limite ulaştığınız için geçici olarak askıya alınırsa, hesabı devre dışı bırakmadan önce yeniden etkinleştirilmesini beklemeniz gerekir. Her iki durumda da alan adlarınızın askıya alınan hesaba kilitlendiğini ve kaldırılamayacağını unutmayın. Bu, alan adınızı rehin aldığımız anlamına DEĞİLDİR. Alan adınız hala kendi alan adı kayıt sitenizde kayıtlıdır ve alan adını başka bir hosting sağlayıcısında kullanmakta özgürsünüz. Tek kısıtlama, alan adını ücretsiz hosting platformumuzda tekrar kullanamamanızdır. Bu kasıtlıdır, çünkü kötüye kullanım amaçlı sitelerin, kötüye kullanımlarına devam edebilecekleri başka bir hesapta hemen yeniden oluşturulmasını önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, askıya alınan hesaplardan alan adlarını silemiyoruz.

Alanımı kaldırdım, ancak askıya alma sayfanızı hâlâ görüyorum. Nasıl silerim?

Hesabınızı devre dışı bıraktıysanız ve tüm alan adlarını kaldırdıysanız, alan adınız yine de Alan Adınız Suspend Sitesin’e yönlendirilebilir . Bu, etkin olmayan bir hesaptan kaynaklanmaz ve hesabın tamamen silinmesiyle DÜZELTİLMEZ. Bu sayfayı görmenizin nedeni, tarayıcınızın etki alanını bulmak için hala eski hosting hesabınıza bağlanmasıdır. Ancak alan adı artık aktif olmadığı için sunucu, suspend sitesi ile yanıt verecektir . Başka bir hosting sağlayıcısına geçme sürecindeyseniz, lütfen DNS/ad sunucusu ayarlarınızı yeni hosting sağlayıcınızı gösterecek şekilde güncellediğinizden emin olun. Bunu zaten yaptıysanız, bu tür değişikliklerin her yerde görünür hale gelmesinin 72 saat kadar sürebileceğini lütfen unutmayın. Her ne kadar farklı olmasını istesek de, bunu hızlandırmak için kesinlikle yapabileceğimiz bir şey yok. İsterseniz, daha önce alan adını barındıran hesabı yeniden etkinleştirebilir ve alan adını tekrar ona ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, tüm trafik yeni hosting sağlayıcınıza taşınırken etki alanınızda gösterilecek bir sayfa (örneğin bir bakım sayfası) yükleyebilirsiniz. Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuzdaki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment