Sistemimiz Yenilendi!

RAM sınırı ne anlama geliyor?

Türk Hosting’nin uyguladığı sınırlardan biri, Ram Limiti Bu makale MySQL’in aşırı yüklenmesinin ne anlama geldiğini ve onu nasıl kontrol edebileceğinizi açıklamaktadır.

RAM sınırı nedir?

Genellikle “bellek” olarak adlandırılan bir bilgisayarın RAM’i, program yürütülürken geçici verileri depolamak için programların kullandığı depolama alanıdır. Bir PHP betiği her çalıştırıldığında, bir yanıt oluşturmak için gerekli olan aracı verileri depolamak için RAM kullanır. Ücretsiz barındırma sunucuları büyük miktarda RAM ile gelir, ancak içinde depolanabilecek veri miktarı sınırlıdır. Bu nedenle, RAM sınırı, hesaplarınızın komut dosyalarının ne kadar bellek kullandığını ve ne kadar süreyle kullandığını ölçer. Web sitenizin kodu tüm hafızayı toplamaya çalışıyorsa, 24 saat boyunca çevrimdışına alınacaktır.

Ne kadar RAM gücü kullanabilirim?

RAM kullanımının tam olarak hesaplanma şekli oldukça karmaşıktır. Ek olarak, limit dahilinde kalmalı ve limiti aşmadan web sitenizi mümkün olduğunca fazla bellek kullanacak şekilde optimize etmeye çalışmamalısınız. Bu nedenle, RAM kullanımının hesaplandığı kesin yöntem gizlidir. InfinityFree ayrıca hesabınızın ne kadar CPU gücü kullanabileceği konusunda size kesin bir sayı veremez.

RAM kullanımım neden bu kadar yüksek?

RAM kullanımınızın yüksek olmasının çeşitli nedenleri vardır. Örneğin:
  • Web siteniz çok sayıda isabet aldı ve bu da PHP betiklerinin birçok kez çalıştırılmasına neden oldu.
  • Web sitesi kodunuz, bir istek için yanıt oluşturmak için çok fazla bellek gerektirir.

RAM kullanımımı nasıl azaltırım?

İşte RAM kullanımınızı azaltmaya (ve bu süreçte web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamaya) yardımcı olacak bazı öneriler:
  • Gereksiz eklentileri ve komut dosyalarını web sitenizden kaldırın. Web sitenizde ne kadar az kod yürütülüyorsa, genellikle bir yanıt oluşturmak için o kadar az belleğe ihtiyaç duyar.
  • Belleğe gerekenden fazla veri yüklenmediğinden emin olmak için web sitenize önbelleğe alma yükleyin.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa

Burada verilen ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, lütfen forumlarımız’dan yardım istemekten çekinmeyin .
  Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuz’daki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment