Sistemimiz Yenilendi!

Web sitenizi nasıl yedeklersiniz

Web sitenizi nasıl yedeklersiniz

İyi bir web sitesi yönetimi, hesabınızın düzenli olarak yedeklenmesini ve bunları kendinizin güvenli bir yerde saklamasını gerektirir. Web sitesini diğer hosting hesaplarına taşımak için de yedekleri indirmeniz gerekir. Türk Hosting, ücretsiz hosting hesaplarının yedeklerini oluşturmaz veya saklamaz. Düzenli olarak yedekler oluşturmak ve bunları güvenli bir yerde saklamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Web sitenizin dosyalarını yedekleyin

Web sitesi dosyalarınızı yedeklemenin en iyi yolu, onları bir masaüstü FTP istemcisi kullanarak indirmektir.
  1. Hesabınıza bir FTP bağlantısı açın ( daha fazla bilgi ).
  2. htdocsYedeklemeye çalıştığınız web sitesinin klasörünü bulun .
  3. htdocsKlasörü bilgisayarınıza indirin . FileZilla’da bu, htdocs dizinini sağdaki bölmeden sola sürüklemek kadar kolaydır.
Büyük bir web siteniz varsa, indirme işleminin tamamlanması uzun sürebilir. Bu normal. Sadece aktarımı başlatın ve arka planda çalışmasına izin verin. Aktarımlardan bazıları başarısız olursa, tüm dosyalar başarıyla aktarılana kadar yeniden deneyin.

Veritabanlarınızı yedekleyin

Veritabanı yedeklerini phpMyAdmin aracılığıyla indirebilirsiniz.
  1. Hesabınızın kontrol paneline giriş yapın.
  2. phpMyAdmin düğmesini tıklayın .
  3. İndirmek istediğiniz veritabanının yanındaki Şimdi Bağlan düğmesini tıklayın.
  4. Dışa Aktar sekmesine gidin.
  5. Başlat düğmesine tıklayın.

Sunucuda ZIP dosyaları oluşturma hakkında not

Bazı dosya yöneticileri, web sitenizin ZIP dosyalarını “sunucuda” oluşturma ve çıkarma seçeneğine sahiptir. Ancak, dosya yöneticilerinin FTP kullandığını ve FTP’nin hedef sunucudaki arşivleri yönetmeyi desteklemediğini unutmayın. Bu, dosya yöneticisinin zip dosyasını kendi bilgisayarınızda nasıl oluşturabileceğinize veya ayıklayabileceğinize benzer şekilde dosya yöneticisi sunucusunda oluşturduğu veya çıkardığı anlamına gelir. Ek olarak, web tabanlı dosya yöneticileri büyük arşivlerle uğraşmakta iyi değildir ve arşivleri işlerken bozulabilir. Son olarak, ücretsiz hostingda dosya boyutu sınırının 10 MB olduğunu lütfen unutmayın, bu nedenle web sitenizin tamamını hosting hesabınızda paketleyemeyebilirsiniz.

Yedek komut dosyaları hakkında not

Bazı CMS’lerin yerleşik yedekleme seçenekleri veya yedekleme yapabilen eklentileri vardır. Bu tür araçları kullanmamanızı öneririz. Yedekleme eklentilerinin kullanımı kolay görünse de, genellikle yedekleri oluşturmak için son derece karmaşık PHP kodunu çalıştırmayı içerir. Bu yedekleme komut dosyaları, dosya boyutu sınırlamaları veya PHP yürütme süresi sınırlamaları nedeniyle sık sık bozulur ve bu da eksik veya bozuk yedeklemelere yol açar. Ayrıca, yedekleme oluştururken veya geri yüklerken web siteniz için başka sorunlara neden olabilecek yüksek bir sunucu yükü oluştururlar. Yedekleme komut dosyaları başarıyla tamamlansa bile, yedeği geri yüklerken benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz, bu da hiçbir yerde geri yükleyemeyeceğiniz bir yedeğe sahip olmanıza neden olabilir. Bu nedenle yedekleme araçları ve eklentileri kullanmamalı ve her zaman FTP ve phpMyAdmin ile yedeklemeler oluşturmalısınız.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa

Burada verilen ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, lütfen forumlarımız’dan yardım istemekten çekinmeyin .
  Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuz’daki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment