Sistemimiz Yenilendi!

Ziyaretçi limiti ne anlama geliyor?

Türk Hosting’nin uyguladığı sınırlardan biri “isabet” sınırıdır. Bu makale isabetin ne olduğunu, isabet kullanımınızı nasıl kontrol edebileceğinizi ve sınırı aşarsanız ne olacağını açıklar.

isabet nedir?

Bir isabet, web sitenizdeki bir HTML veya PHP sayfası, bir resim, bir CSS dosyası veya başka bir şey olabilen bir dosyaya yapılan basit bir istektir. Bir isabet, sayfa görüntüleme, ziyaret veya ziyaretçi ile aynı şey değildir. Ziyaretçi limiti web sitenizi birden çok kez ziyaret edebilir, bir ziyaret birden çok sayfa görüntüleme içerebilir ve tek bir sayfa görüntüleme birden çok isabet içerebilir. Bir ziyaretçi, iki CSS dosyası, üç Javascript dosyası ve beş resim içeren tek bir sayfa yüklerse, o sayfayı yüklemek için toplam 11 isabet oluşturacaktır. Web sitesi kodunuz arka planda web sitenize herhangi bir istekte bulunursa (bir sohbet komut dosyası gibi), bu istekler de isabet kullanımınıza sayılır.

Ne kadar hitim var?

Türk Hosting, tek bir günde 50.000 isabet sınırı uygular. Hit kullanım sayacınız her 24 saatte bir sıfırlanır, ancak gece yarısı olması gerekmez. Bir günde 50.000 isabete ulaşırsanız, hesabınız 24 saat çevrimdışına alınır. 24 saat sonra hesabınız otomatik olarak yeniden etkinleştirilecektir. Ek olarak, web siteniz sürekli olarak çok fazla trafik alıyorsa ve çok sayıda isabet alıyorsa, sizden de yükseltme yapmanızı isteyebiliriz.

Analiz aracım neden çok daha düşük rakamlar gösteriyor?

Google Analytics gibi Analytics araçları, insanların web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini görmenin harika bir yoludur. Web sitenizi kimin ziyaret ettiğini, nereden geldiklerini, hangi sayfaları görüntülediklerini, hangi sırayla görüntülediklerini ve ne kadar süreyle görüntülediklerini size söyleyebilirler. Ancak analitik araçları, web sayfasına bazı Javascript kodları ekleyerek çalışır. Bunun birkaç sonucu vardır:
  • Reklam engelleme veya izleme engelleme özelliklerine sahip tarayıcılar, analiz kodunu engelleyebilir, bu da istatistiklerde görünmeyecekleri anlamına gelir.
  • Analytics araçları yalnızca sayfa görüntülemelerini, ziyaretleri ve ziyaretçileri izleyebilir. Bir tarayıcının o sayfayı oluşturmak için kaç istek yapması gerektiğini kaydedemezler.
Bu nedenle, analiz araçları her zaman isabet kullanımınızdan daha düşük rakamlar bildirir. Bunun nedeni, analitik araçlarının farklı şeyleri ölçmesi ve her şeyi ölçememesidir.

Hit kullanımım neden bu kadar yüksek?

Hit kullanımınızın bu kadar yüksek olmasının çeşitli nedenleri var. Örneğin:
  • Web siteniz çok sayıda sayfa görüntüleme aldı.
  • Web sitenizde, bir sayfa oluşturmak için yüklenmesi gereken birçok ek dosya var.
  • Web siteniz bir (D)DoS saldırısı aldı.

Hit kullanımımı nasıl azaltabilirim?

Hit kullanımınızı azaltmaya (ve bu süreçte web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamaya) yardımcı olacak bazı öneriler:
  • Gereksiz Javascript ve CSS dosyalarını sayfalarınızdan kaldırın.
  • Sonraki sayfa görüntülemelerine yönelik isabet sayısını azaltmak için tarayıcı önbelleğinden yararlanın.
  • Javascript ve CSS dosyalarını tek dosyalar halinde birleştirin.
  • Statik dosyalara yönelik istekleri azaltmak için web sitenizde Cloudflare gibi bir önbelleğe alma hizmetini etkinleştirin.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa

Burada verilen ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, lütfen forumlarımız’dan yardım istemekten çekinmeyin .
  Türk Hosting bir web sitesi hosting hizmeti sunar. hosting hizmetinde çalışan bir web sitesi oluşturmak sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitenizle ilgili yardım istiyorsanız, sorunuzu diğer kullanıcılarımız ve destek personelin size yardımcı olabileceği Topluluk Forumumuz’daki Hosting Desteği kategorisine sorabilirsiniz.
blank
Written by

Leave a comment